همگام با تغییرات: 5 روند برتر سئو در سال 2014

daskhatmin فواد طهماسبی
6,740 بازدید
همگام با تغییرات: ۵ روند برتر سئو در سال ۲۰۱۴

سئو ابزاری تاثیر گذار در اکثر وبسایتها برای اینترنت مارکتینگ است. در سال 2013، تغییرات بسیاری در نحوه تاثیر گذاری در بازاریابی آنلاین بوجود آمد، و در سال 2014 میتوانید انتظار بیش از این را داشته باشید.

گوگل در سال 2013 تغییرات قابل توجهی را با بروزرسانی های “Panda” و “Penguin” و “Hummingbird” اعمال کرد. پنگوئن مطمئن میشود که لینکهای کم کیفیت امتیازی نداشته باشند، در حالی که پاندا مطمئن میشود که محتوای خوب حتما امتیاز خوبی بگیرد، و مرغ زرین پر درک بهتری از مفهوم کلمات به کار رفته در سایتها را دارد و تلاش میکند نتایج مرتبط تری برای جستجو ارائه دهد.

سئو هر ساله در حال تحول است و تکنولوژی های جدیدی هم ساخته میشود.  در حالی که هیچ راهی برای پیشبینی تغییرات وجود ندارد، یک کسب و کار خوب روند را تعقیب کرده و خود را با آن بروز میکند. تغییراتی که در سال 2013 اعمال شد در روند جلوگیری از قرار گرفتن سایتهای متقلب در نتایج اول جستجوی گوگل بود، و تا جایی که میتوان حدس زد در سال 2014 نیز این روند ادامه خواهد داشت.

 

روند سئو در سال 2014

در زیر روندهای سئو که میتوان انتظار دیدن آنها در سال 2014 را داشت، میتینید:

 

1-     گوگل+ 

گوگل+ فقط برای تقویت موقعیت بازاریابی رسانه ای شما نیست، در سال 2014 به شما کمک خواهد کرد تا در کل رنک وبسایتتان رابالا ببرید. کسانی که فکر میکردند فقط فیسبوک در شبکه های اجتماعی مهم است، بهتر است نگاهی دیگر به اهمیت های گوگل+ بکنند.

 نوشتن مطلب برای گوگل یکی از اصلی ترین قسمتهای هر عملیات بهینه سازی موتورهای جستجو است، و در سال 2014  پیوند دادن مطالب آنلاین شما به حساب گوگل پلاس تان امتیاز نویسندگی گوگل شما و همینطور امتیاز شما در موتورهای جستجو را بالا خواهد برد. خیلی از مردم تعجب میکنند که چرا گوگل+ یک ابزار  مهم در بهینه سازی موتورهای جستجو است، مخصوصا که در گذشته ارتباط کمی با امتیاز صفحه (PR) داشته است. واقعیت روند جدید به محتوای ایجاد شده مربوط میشود. مطالب به اشتراک گداشته شده در گوگل پلاس URL استاندارد و قانونی خود را دارد. این لینکها به محتوا باعث افزایش امتیاز صفحه میشوند و از آنجایی که دنبال میشوند دارای ارزش هستند.

1+ ها تغییرات زیادی در الگوریتمها در سال 2014 ایجاد کرده اند، بنابراین بر روی افزایش آنها روی حساب گوگل پلاس کار کنید.

 

2-     رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی سالهاست که بخش بزرگی از تجارت اینترنتی را به خود اختصاص داده اند، و اکنون بیشتر از قبل بر روی SEO تاثیر گذارند. فیسبوک، تویتر، لینکداین، گوگل+ و پینترست نقش مهمی را در قوانین SEO بازی میکنند، آیا سایت شما آماده تغییرات هست؟

در گذشته، لینکهای ورودی به سایت شما یکی از مهمترین استراتژی های SEO برای بالا بردن پیج رنک بود. امروز، الگوریتم های موتورهای جستجو بیشتر به سمت درک معنا و مفهوم و سیگنالهایی از تشکر و قدردانی در شبکه های اجتماعی میرود.

داشتن اشتراک گذاری بیشتر، لایک، پست، کامنت و دنبال کننده بیشتر، نه تنها باعث گسترش تجارت شما از نظر  برند میشود، بلکه باعث افزایش رتبه شما در موتورهای جستجو نیز میشود. تعامل واقعی بین شما و مخاطبان هدف یک استراتژی عملیاتی موثر و مفید در SEO برایتان فراهم میکند.

 

3-     بازاریابی بر روی چندین صفحه نمایش

بررسی های سال 2013 نشان میدهد که 17.5% از کل ترافیک وب از دستگاههای تلفن همراه است. مطالعات سالهای قبل نشان میداد که فقط 11.1% ترافیک وب را موبایلها تشکیل میدادند. این روند رشد نشان دهنده استفاده هرچه بیشتر مردم از دستگاه موبایل است و این یک تقاضای بزرگ برای بهینه سازی برای موبایل است.

به منظور رقابت در سال 2014، کسب وکارها و وبسایتها باید به بهینه سازی برای موبایل به صورت یک ضرورت نگاه کنند. با کاربران بسیار زیاد تبلت و گوشی های هوشمند، شما باید در مورد عملیات بازاریابی ایمیلی تان بیشتر فکر کنید. اگر وبسایت شما برای موبایلها بهینه سازی نشده باشد، هرکسی که بر روی لینک شما از دستگاه موبایل کلیک میکند هنگام ورود به سایت شما باصفحه ای سازمان نیافته روبرو میشود و نمیتواند به راحتی در سایت شما به گشت و گذار بپردازد.

یک وبسایت با طراحی واکنشگرا  (responsive) بسازید، در اینصورت دیگر مهم نیست کاربر با چه دستگاهی سایت را میبیند و به راحتی میتواند در سایت بگردد. اگر یک سایت طراحی واکنشگرا نداشته باشد، باعث افزایش نرخ خروج از سایت (bounce rates) میشود، و این اصلا خوب نیست.

شما در طراحی وبسایت برای دستگاههای موبایل باید ابزارهایی که برای کاربران موبایل است و شدیدا در حال افزایش محبوبیت است را در نظر بگیرید:

 • جستجوگر صوتی
 • جستجوگر محلی
 • نقشه های گوگل
 • اهداف جغرافیایی
 • QR Codes
 • شبکه های اجتماعی

 اگر بهینه سازی و بازاریابی برای موبایل ندارید، حتما الان شروع کنید! با افزایش روز به روز کاربران اینترنتی با دستگاههای موبایل، کسب و کار شما نباید این استراتژی را از دست بدهد.

 

4-     ساخت محتوا

در گذشته ساخت محتوا فقط به گنجاندن کلمات کلیدی در متن یک وبسایت ختم میشد و محتوای ساخته شده اکثرا به کلمات کلیدی به کار رفته مربوط نبود. امروز، همه چیز تغییر کرده. الگوریتمهای هوشمندتری آمده است که نیاز ما را به داشتن  محتوای با کیفیت برای افزایش بازدید کننده، بیشتر میکند.

بنابراین چه نوع محتوایی در سایت شما باید در سال 2014 نوشته شود؟

شما باید در سال 2014 کیفیت را بر کمیت مطالب ترجیه دهید. محتوای با کیفیتی که پر از کلمات کلیدی بود این روزها به محتوای کم کیفیت تبدیل شده است و امروزه الگوریتمها طوری طراحی شده اند که دیگر به صورت یک بازدید کننده سایت شما را کاوش میکنند.

جستجوی معنایی و نمودارهای دانش، فشرده شده‌ی رابطه کلمات کلیدی طولانی (long-tailed) هستند. آپدیتهای جدید Hummingbird باعث نمایش نتایج مرتبط تر در گوگل میشود، به این معنی که کلمات کلیدی طولانی باعث ارزش گذاری بیشتر یک سایت نمیشوند.

استاندارد طول محتوا به طرز چشمگیری در سال 2014 تغییر کرده است.در حالی که تعداد متوسط 550 کلمه برای استاندارد سئو در سال 2013 بود، استاندارد سال 2014 حدود 1000+ کلمه در یک محتوا است. این یک اختلاف بزرگ در تعداد کلمات یک محتوا برای رسیدن به امتیاز بالاتر در موتورهای جستجو است، با این حال همه بر این عقیده هستند که محتوای نوشته شده باید دارای کیفیت باشد و از نظر بیننده ارزش خواندن داشته باشد.

همچنین گوگل برای سایتهایی که تنوع محتوای بیشتری دارند امتیاز بیشتری در نظر میگیرد. گرافیک خوب، ویدئو با کیفیت، مقالات سفید و مطالب طولانی تر برای یک وبسایت بهینه شده برای گوگل توصیه میشود.

حتی محتوایی که در شبکه های اجتماعی استفاده میکنید نیاز دارند که منحصر به فرد، با کیفیت و دست ساز (نه اتوماتیک) باشند، با توجه به بروز رسانی هایی که هر ساله اتفاق میافتد، انتظار میرود که گوگل تمام کارهای مربوط به شما را ببیند، بخواند و… .

 

5-     وبلاگ نویسی میهمان

وبلاگ نویسی میهمان به عنوان یکی از موثرترین روشهای سئو در سال 2014 محسوب میشود. این یک روش عالی برای ایجاد لینک با کیفیت به سایت تان، ساختن برندتان و بدست آوردن ترافیک بیشتر در سایتتان هست.در هنگام وبلاگ نویسی میهمان باید دقت کنید که چه چیزی را کجا میگویید، این در امتیاز مربوط به موتور جستجوی شما تاثیر زیادی دارد.

 • یک معیار مناسب و سختگیرانه برای انتخاب سایت هدف در نظر بگیرید.
 • محتوای با کیفیت بنویسید.

برای ایجاد محتوا در سایت هدف که شما آنجا میهمان هستید، همان معیارها و استاندارد هایی را بکار ببرید  که در سایت خودتان هنگام ایجاد محتوا به کار میبرید. فقط سایتهایی را به عنوان هدف انتخاب کنید که مربوط به زمینه سایت شما هستند، در این صورت کیفیت و امتیاز لینکهای ورودی به سایت شما و همچنین ترافیک مفید ورودی بسیار بیشتر خواهد بود.

هدف تبدیل خودتان به یک مرجع در زمینه ای است که مورد نظرتان هست، بنابراین برای یک عملیات سئو قوی، باید بین شبکه های اجتماعی تان، نویسندگی گوگل، محتوای وبسایت تان و وبلاگنویسی میهمان یک گره محکم بزنید.

 

نتیجه گیری

صنعت سئو در سالهای گذشته تغییرات بسیاری داشته و در سال 2014 نیز پیش بینی میشود که تغییرات عمده ای پیش رو خواهد داشت. روند سئو سالهاست که در یک مسیر مشخص است، بنابراین پیشبینی مسیر برای شما کار راحتی است. همان روش سئو قبلی خود را ادامه دهید ولی این بار با توجه بیشتر به تغییرات عمده صورت گرفته مانند دستگاههای موبایل و تبلت و شبکه های اجتماعی.


منبع: seo site checkup

daskhatmin

فواد طهماسبی

فواد طهماسبی هستم، موسس وبسایت آموزشی دسخط. چندین سال تجربه کاری مرتبط با تکنولوژیهای توسعه وب دارم. علاقمند به ایده پردازی و توسعه کسب و کارهای اینترنتی هستم.

8 دیدگاه برای “همگام با تغییرات: 5 روند برتر سئو در سال 2014”

 1. farzane گفت:

  از وب سایت فوق العادتون و نویسنده های حرفه ایتون تشکر ویژه دارم – من مطالب زیادی از سایتتون یاد گرفتم – وظیفه دونستم برای یکبار هم که شده ازتون تشکر کنم – همیشه موفق باشید .

 2. mahdi گفت:

  merc

 3. سارا گفت:

  ممنون مفید بود
  یک مقاله خوندم در مورد بخش سوم برام جالب بود برای شما هم میزارم: لینک

 4. چیا گفت:

  جالب بود ….

 5. رها گفت:

  سلام
  ممنون از بابت مطلب
  خیلی کاربردی بود
  یه سوال من دنبال اموزش طراحی پنل ادمین برای mvc هستم اما هر چقدر سرچ زدم چیزی پیدا نکردم
  شما در این زمینه اموزشی خوب و کامل سراغ ندارید . به هر زبانی هم باشه مشکلی نیست
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  با تشکر و ارزوی توفیق و منتظر راهنمایی شما هستم

  1. فؤاد طهماسبی گفت:

   سلام آقای امیر چرمهینی،
   والا من ASP کار نکردم، ولی با سرچی که کردم تو اینترنت و سوال جوابهای شما رو در سایتهای انگلیسی تعقیب کردم علاقه مند شدم. 😀

   1. raha گفت:

    ممنون . واقعا شیرینی خاصی داره که به هیچ وجه خسته کننده نیست و تنها مشکلش اینه در ایران بخصوص برای نسخه های جدید که یوزر اینترفیس و قدرت و انعطاف بالایی دارند هیچ اموزشی نیست . وگرنه واقعا لذت بخشه کار کردن با ASP.NET بخصوص MVC
    امیدوارم شما هم شروع کنید مطمئن باشید پشیمون نمیشید
    این هم یه شیر پویینت سرور 14 روزه رایگان که اسم ایران هم خوشبختهانه در لیستش هست
    یا بهتره بگم تنها شیر پویینت سرور که نام ایران رو داره
    نیاز داشتید استفاده کنید
    https://use.cloudshare.com

   2. فؤاد طهماسبی گفت:

    خیلی ممنون

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.